Fortepijono C.Bechstein restauracija

 

Po 113 metų 1903 m. gamintas fortepijonas C.Bechstein vėl grįžo į koncertinę erdvę! Pirmiausiai restauruota išorė: naujai faneruotas paviršius, perdaryti dangčiai ir kojos. Pakeistos visos mechanizmo dalys, audiniai, stygos, restauruota rezonansinė deka. Kas liko? Senoviškas išskirtinis skambėjimas ir dramblio kaulo klaviatūra. Instrumentas sėkmngai pristatytas Trakų Vokės dvare visą savaitę vykusiame kamerinės muzikos festivalyje. Pianistai D.Mažintas, S.Zajančauskaitė-Giedraitė, B.Osina, A.Maeda ir O.Morozova džiaugėsi galėdami juo atlikti įvairią romantinę programą.

 

 

Fortepijono Rönisch restauracija

 

Ištrauka iš V.Bogavičiaus straipsnio www.akmene.lt

"Renginys, vykęs Tarptautinę muziejų dieną, skirtas rojalio pristatymui, gražiai įsispraudė tarp Vandos Zaborskaitės knygos „Autobiografijos bandymas“ pristatymo ir kūrybinių muziejaus dirbtuvių vėlai vakare. Tai buvo aukštos kultūrinės prabos renginys. Apie iš muzikos kylančius jausmus sudėtinga parašyti žodžiais. Tiesiog reikia būti, kai skamba ta nuostabioji MUZIKA. Kai prie rojalio sėdo pianistas, derintojas, improvizatorius Audrius Blažiūnas ir paskambino savąją improvizaciją bei vokiečių kompozitoriaus Roberto Šumano ciklo „Vaikų albumas“ kai kurias dalis, ką tik suskambėjusi gero muzikos meistro rankomis ir geru instrumentu atlikta muzika paveikė giliausias čia susirinkusiųjų sielos kerteles. Akmenės muzikos mokyklos vedėja Izolda Gulbinienė vos tramdydama ašaras kalbėjo...

 

Renginį pradėjusi Akmenės krašto muziejaus direktorė Lionė Stupurienė padėkojo restauratoriui Audriui Blažiūnui už atliktą didžiulį darbą prikeliant naujam gyvenimui šį 1904 metais Drezdene Karlo Rionišo firmoje pagamintą, vėliau atsidūrusį Peterburge ir galiausiai atkeliavusį į Lietuvą, o dabar jau stovintį baltoje Akmenės muziejaus salėje rojalį. Juodos spalvos instrumentas buvo perrištas raudonu kaspinu. Kaspiną perkirpti buvo pakviesta akmeniškė mokytoja Izolda Gulbinienė ir vilnietis restauratorius Audrius Blažiūnas. Jis atrakino instrumentą ir raktą įteikė muziejaus vadovei Lionei Stupurienei. Restauratorius Audrius susirinkusiai publikai papasakojo, ką atliko, kad instrumentas vėl skambėtų. Pakeista buvo beveik viskas. Išliko autentiška, turbūt, tik rojalio išorė. Muzikas Audrius sakė, kad Akmenėje stovintis instrumentas, jo žiniomis, yra vienas geriausių visame Šiaulių regione."