Patarimai perkantiems naudotą pianiną

 

Dažnai klientai skambina prašydami pagalbos išsirinkti instrumentą. Iš tiesų skelbimų portaluose internete yra daugybė skelbimų apie parduodamus įvairių kategorijų instrumentus, tačiau anaiptol ne visi jie vertingi. Labai retai skelbimuose siūlomi instrumentai yra puikiai veikiantys, tačiau ne tai svarbiausia renkantis. Svarbu atskirti potencialų nuo „pavargusio“, nes atstatyti mechanikos parametrus yra įprastas darbas (...)

Pianino ir fortepijono priežiūra

 

Dėmesio vertus ar brangius instrumentus verta tinkamai prižiūrėti, nes taip pailginamas jų eksploatavimo laikas. Vienas iš svarbiausių išorės veiksnių - santykinės drėgmės ir temperatūros pastovumas. Instrumentas tarsi „gyvas“ daiktas reaguoja į klimato pokyčius, natūraliai atsirandančius keičiantis metų laikams. To išvengti neįmanoma, bet galima papildomai imtis priemonių, tokių kaip patalpos drėkinimas, šildymas ar drėgmės surinkimas (...)

Fortepijonų ir pianinų rinkos panorama

 

Visais laikas fortepijonas/pianinas buvo ypatingas daiktas namuose, salonuose ir viešų renginių erdvėse, tačiau anaiptol ne visi jie vertingi: skiriasi gamintojai, instrumentų modeliai ir žinoma – jų kokybė. Mano paties bendravimo su klientais praktika rodo, kad jie neturi pasaulinio fortepijonų/pianinų rinkos konteksto, sunkiai įsivaizduoja kainų pagal kokybės kategorijas ribas. Kiekvienas fabrikas turi savitų ir jam būdingų savybių, kurias galima išskirti kaip (...)